strannik39 (strannik39) wrote in mesogaia_sarmat,
strannik39
strannik39
mesogaia_sarmat

Про сенси на зламі епох

Ми живемо на зламі епох. Старі ідеології поступово, але невпинно перетворюються на мотлох. Вже канув до Лети комунізм. Лібералізм, формально перемігши і ставши тотально домінуючою ідерлогією, перестає бути лібералізмом, перетворюючись в мішанину взаємовиключних параграфів. Націоналізм все ще борсається на поверхні, але втрачає історичні підстави свого існування, перетворюючись з політичної сили на субкультуру для підлітків.
Старі ідеологічні орієнтири не працюють. В програмах лівих партій звучать праві мотиви, а програми правих перенасичені лівою риторикою. Постмодерн змішує недоноски старих ідей, формуючи кітчевий мікс, але не продукуючи нових ідей. Нинішній світ переживає не економічну чи політичну, ба, навіть і не екологічну кризу. Ключовою проблемою стало вичерпання сенсів.
На горизонті людської цивілізації вимальовується надзавдання - надати сенсу її розвитку, більш вагомішому за маркетингові прийоми та ерзац-ідеології, позбавлені внутрішнього змісту. І ті сили, які першими дадуть нинішньому "цивілізованому" людству Сенс, стануть володарями майбутнього.
А поки що...насолоджуйтесь солодкими митями декадансу, в якому немає авторитетів і кожен сам собі ідеолог. Проте не забувайте. Нові варвари вже близько
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments